Przedszkole narciarskie GRAPEK 5-7 LAT

CEL
Naszym celem jest nauczanie dzieci samodzielnej oraz odpowiedzialnej jazdy na nartach. Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zajęć, zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (5-7 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia stawów, a zwłaszcza kolan, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart. Dysponujmy ciepłym pomieszczeniem, w którym dzieci mogą odpocząć oraz wziąć udział w aktywnościach z opiekunem – zabawie, rysowaniu, oglądaniu bajek, czytaniu itp. Po przerwie dzieci wracają na stok. Grupy dobierane są wg wieku i umiejętności. Dzieci, które radzą sobie lepiej, po krótkiej rozgrzewce i "rozjeżdżaniu" na stoku, kontynuują zajęcia na innych trasach, dostosowanych do ich umiejętności.

KIEDY ROZPOCZĄĆ NAUKĘ?
Optymalnym wiekiem, według fachowych źródeł, jest 5 lat, wtedy osiąga się największe efekty, a jazda na nartach nie powoduje już tak dużych obciążeń na stawy kolanowe, jak u młodszych dzieci. W tym wieku można rozpocząć oswajanie z nartami, butami, a nawet tak banalnymi rzeczami jak śnieg, wiatr, zimno itp., które również mają wpływ na nauczanie. Nasze Przedszkole daje możliwość różnorodnych zajęć, w każdej chwili dziecko może odpocząć, a za chwilę na nowo założyć narty. Nie oczekujmy, że nasi podopieczni po kilku godzinach nauki odważnie zjadą ze szczytu. Sukcesem jest już sama chęć dziecka do jazdy na nartach, umiejętność samodzielnego zapinania nart, zakładania butów, poruszania się, chodzenia na nartach, obracania się i stabilnego zjazdu na zasadzie „złap mnie". Ten czas nigdy nie jest czasem straconym! W wieku 5 lat dzieci osiągają większą koordynację ruchów, rozumieją przydatność niektórych pozycji i ich cel, większe są zatem postępy.

JAK UCZYMY?
Szanowni Rodzice, poniżej przedstawiamy program szkolenia narciarskiego dla dzieci przedszkolnych. Metodyka szkolenia została oparta na wskazówkach i przesłankach programu nauczania Polskiego Związku Narciarskiego oraz na naszym długoletnim doświadczeniu.

I ETAP:
Pierwsze kroki dla naszych najmłodszych są najtrudniejsze, dlatego nasi instruktorzy prowadzą zajęcia w małych grupach (max. 2-4 os./1 instruktor), by móc poświęcić swoją uwagę każdemu dziecku. Zajęcia przeplatane są przerwami na zabawę i odpoczynek.

II ETAP:
Dzieci, które osiągnęły już umiejętności samodzielnego poruszania się po stoku (kontrolowanie prędkości, samodzielna jazda wyciągiem, hamowanie przed przeszkodą) dobierane są w grupy (3- 6 os./1 instruktor), w których wraz z instruktorem doskonalą nabyte umiejętności i uczą się samodzielnego korzystania ze stoku.

JAK UBRAĆ NASZE POCIECHY NA NARTY?
Gdy jeździmy na nartach lub uprawiamy inne sporty zimowe (a nawet tylko spacerujemy!), jesteśmy narażeni na kaprysy pogody. Może nas zastać śnieżyca, mróz, zimny wiatr, ale również silne słońce, które potrafi być tak samo niebezpieczne, jak mróz.

PAMIĘTAJ: DOBRE UBRANIE TO NASZA OCHRONA i KOMFORT TERMICZNY!
Jak powinniśmy ubrać się na narty, aby czuć się wygodnie, ciepło, sucho i komfortowo?
 • Twarz: krem ochronny
 • Głowa: kask, a pod spód kominiarka lub mycka + gogle
 • Tułów: bluza termiczna (najlepiej z golfem), dodatkowo bluza (najlepiej polarowa) + kurtka + rękawiczki, chusta komin/kominiarka. 
 • Nogi: bielizna narciarska (getry,rajstopy), ciepłe skarpety, spodnie narciarskie. 

KURS 5 DNIOWY PRZED FERIAMI OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU.  
 • 5h/dziennie w godz. 10:00 – 15:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora – 1100 zł
 • 3h/dziennie w godz. 10:00 – 13:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora - 900 zł 
KURS 5 DNIOWY W FERIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU.  
 • 5h/dziennie w godz. 10:00 – 15:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora – 1250 zł
 • 3h/dziennie w godz. 10:00 – 13:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora - 950 zł 
KURS 5 DNIOWY PO FERIACH OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU.
 • 5h/dziennie w godz. 10:00 – 15:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora – 1100 zł
 • 3h/dziennie w godz. 10:00 – 13:00, przerwa regeneracyjna od 12-13 - dzieci w tym czasie pozostają pod opieką animatora  - 900 zł
  
CENA ZAWIERA: 
·       Szkolenie narciarskie na indywidualnym stoku szkoleniowym z wyciągiem taśmowym. 
·       Kompletny sprzęt narciarski (narty, buty, na tym etapie bez kijów)
·       Bez kolejkowa obsługa na wszystkich wyciągach
·       Udział w zawodach narciarskich z nagrodami sportowymi (tj. puchar, medal, dyplom) dla kursów 5h
·       Opiekę i animacje w pokoju zabaw.
·       Posiłek regeneracyjny (herbata lub kakao + drożdżówka).
·       Wypożyczenie kamizelki na czas kursu.

CENA NIE ZAWIERA: 
·       Karnetu narciarskiego,
·       Wypożyczenia kasku (kask na zajęcia OBOWIĄZKOWY).
·       Ubezpieczenia NNW dzieci.
PAKIETY KORZYŚCI
W przypadku rodzeństwa – każde kolejne dziecko RABAT 10%!
Klienci korzystający z usług Szkoły Narciarskiej GrapaSKI, otrzymują VOUCHER RABATOWY 10% na wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

TERMINY KURSÓW SEZON 2023/2024
 
 • 01 – 05.01.2024 r. – Kurs przed feryjny 5 dni
 • 08 – 12.01.2024 r. – Kurs przed feryjny 5 dni
 • 15 – 19.01.2024 r. – Turnus I 5 dni
 • 22 – 26.01.2024 r. – Turnus II 5 dni
 • 29.01 – 02.02.24 r. – Turnus III 5 dni
 • 05 – 09.02.2024 r. – Turnus IV 5 dni
 • 12 – 16.02.2024 r.  Turnus V 5 dni
 • 19 – 23.02.2024 r. – Turnus VI 5 dni  
 • 26.02 – 01.03.24 r. – Kurs po feriach 5 dni
 • 04 – 08.03.2024 r. – Kurs po feriach 5 dni  
RAMOWY HARMONOGRAM KURSÓW:
 • Dzień 1 od 10:00 – 13 lub 15:00. 
  Spotkanie na wyciągu taśmowym E, zapoznanie się z kadrą i uczestnikami, zabawa ruchowa/rozgrzewka, zapoznanie się ze sprzętem narciarskim, jego budową i nazewnictwem, weryfikacja umiejętności dzieci z poziomu 1, podział na grupy, pierwsze kroki na nartach.
 • Dzień 2 – 4 od 10:00 – 13:00 lub 15:00. 
  Rozgrzewka, ćwiczenia przez zabawę, szkolenia narciarskie. W trakcie zajęć zaplanowana jest 60-minutowa przerwa regeneracyjna. W trakcie trwania całego turnusu do dyspozycji uczestników jest ciepłe pomieszczenie, w którym dzieci będą mogły zagrzać się lub pobawić pod opieką naszego animatora.  
 • Dzień 5 od 10:00 – 14:30. 
  Zawody narciarskie, rozdanie nagród i uroczyste zakończenie turnusu.
 
INFORMACJE DODATKOWE
Dolna granica wieku 5 lat.

Warunkiem odbywania się zajęć jest stworzenie minimum jednej grupy trzyosobowej o tym samym stopniu zaawansowania.
W przypadku braku wymaganej liczby uczestników istnieje możliwość wykorzystania wpłaconych środków na szkolenia indywidualne lub gwarantujemy zwrot kasy.
UWAGA!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
: od 3 do 30 osób/turnus.
Termin działalności przedszkola - cały sezon.


Wypełnij formularz rezerwacyjny

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.